1995 yılında Muhsin Önder ve Fulya Akyıldız tarafından  kuruldu.  Ankara Antikacılık, 2000’li yıllarda sanat ve antika alanında yaptığı yatırımlarla hızla büyümüş ve alanında en önemli kuruluşlardan bir tanesi olmuştur.Ankara Antikacılık tek çatı altında yer alan ANKASANAT ve antika galerisi ile sanat ve antika severlerin hizmetindedir. 1000 civarında antika ve sanat eserinin bir arada sergilendiği 2000 m² alana sahip  galeri, sürekli yenilenen koleksiyonu ile ülkemizde alanında en önemli  merkezden biridir. Dünya sanat ve antikasına bakışta geçerli evrensel kuralları benimseyerek yarattığı galeri koleksiyonu alanında ülkemizde çok önemli bir yere sahiptir. 

ANKASANAT galerisi yıl boyunca karma ve solo sergilere ev sahipliği yapmakta, ayrıca galeri sanat koleksiyonundaki eserlerin satışını gerçekleştirmektedir. Aynı zamanda pek çok önemli koleksiyonun gelişmesi yönünde danışmanlık hizmeti vermektedir. Galeri zaman zaman seminer ve kültürel etkinliklere de ev sahipliği yapıyor. Sosyal sorumluluk projelerine katkı veriyor.

Ankara Antikacılık yıllardır iç mimari projelere veya kişisel dekorasyon anlamında rakipsiz koleksiyonu ile müşterilerine benzersiz deneyimler sunmaktadır.                                                                                                


2008 yılından beri düzenlemekte olduğu müzayedelerini 15 Kasım 2015 tarihinden itibaren hizmete giren 250 kişi kapasiteli, modern altyapılı ANKASANAT müzayede salonunda gerçekleştirmektedir.


Müzayede eser tanıtım günlerimizden 


Müzayede salonumuz

Ankara Antikacılık yıllardır yaptığı çalışmalarla pek çok koleksiyonerin yetişmesine öncülük etmiş ve oluşan koleksiyonların geliştirilmesinde danışman olarak görev almıştır. Halen kişisel ve kurumsal  bazı önemli koleksiyonların danışmanlığını da sürdürmektedir. Gerek özel gerekse resmi kuruluşlar ile özel müzelerin koleksiyon oluşturma yönündeki çalışmaları ve yönetimlerine de katkıda bulunmaktadır.                                                                       

Tek çatı altında topladığımız antika ve sanat galerisi ile müzayede merkezimiz başkente ve Türkiye alanında benzersiz bir örnek olmuştur.  Son yıllarda artan koleksiyoner sayısı, bireylerin sanat yapıtı, antika ve dekoratif sanat objelerine gösterdikleri ilgi ve heyecanın artışı yaptığımız çalışmaların ne denli isabetli olduğunu gözler önüne sermektedir. Ankara Antikacılık olarak sanat ve antika dünyasına verdiğimiz katkı bundan sonra da gelişerek devam edecektir.