2018 Müzayedeleri İçin Eser Kabullerimiz Devam Ediyor

Ankara Antikacılık, antika vesanat eserleri müzayedeleri için eser kabullerine başladı. Sahip olduğunuz Türkresminin klasik, modern ve çağdaş dönemine ait eserler,  Avrupa ve Oryantalist sanat eserleri, Osmanlıobjeler mobilyalar, hat sanatımızın örnekleri, yazma eserler, antika veetnografik eserler, koleksiyon objeleri, dekoratif sanat eserleri ile Osmanlıdönemini anlatan kitap, harita ve gravürleri ve benzeri eserleri müzayedeyoluyla değerlendirmek için bize başvurabilirsiniz.

Sahip olduğunuz antika ve sanat eserlerinimüzayede yoluyla değerlendirmek için 0 312 442 38 91/92 no’lu telefonlardanbizi arayarak, web sitemizdeki ekspertiz formunu doldurarak veya eserleringörsellerini info@ankaraantikacilik.comadresine mail atarak ön bilgi alabilirsiniz. Bu ön bilgilendirme doğrultusunda,eserleriniz galerimizde veya uygun görüldüğü takdirde uzmanlarımızca yerinde incelenir.Müzayede yoluyla satış için uygun görülen eserlere bir müzayede başlangıçfiyatı belirlenir. Eser sahibinin de uygun görmesi durumunda eser müzayedeyekabul edilir. Ekspertiz hizmeti sadecekonumuza giren eserler için verilir. Müzayede yoluyla değerlendiremeyeceğimizeserler için herhangi bir değerleme yapılmamaktadır.

Uzmanlarımız tarafından detaylıincelemesi yapılarak bir müzayedeye kabul edilen eserler için kapsamlı birkatalog hazırlanır. Türkiye çapındaki tüm önemli koleksiyonerlere,  özel müze ve sanat meraklılarına ulaşan bukatalog aracılığıyla eserlerin tanıtımı yapılır. Müzayede kataloğu kendi websitemiz haricinde uluslararası sanat portallarında da online olarakyayınlanarak eserlerin dünya çapındaki tüm meraklılara ulaşması sağlanır.

Ankara Antikacılık Türk Resimsanatında, özellikle de Modern dönem sanat yapıtlarının başarılı satışlarıylaöne çıkıyor. Bazı sanat yapıtlarının önceki müzayedelerde satış sonuçlarına aşağıdakilinkten ulaşabilirsiniz:

http://www.ankaraantikacilik.com/modern-turk-resmi


Ankara Antikacılık, düzenlemekteolduğu, uluslararası nitelikte müzayedeleriyle antika ve sanat piyasasına yenibir soluk kazandırdı. Türkiye’de müzayedelerde ağırlıklı olarak yer alan Osmanlı gümüşleri, Yıldız porselenleri, Tophane işiobjeler, Beykoz cam objeler, tombak eserler, Osmanlı Dönemi dokuma ve işlemelerile Osmanlı’ya özel yapım antikalar Ankara Antikacılık müzayedelerinin detemelini oluşturur. Ancak firmamız eser yelpazesini genişletip uluslararasınitelikte Avrupa ve Uzakdoğu yapımı antika ve dekoratif sanat objelerine demüzayedelerinde yer vererek hem dünya çapında önemli bu tür eserlerintanınmasına, hem de Türkiye’de bu anlamda yeni koleksiyonerlerin oluşmasınaöncülük etmektedir.

Bize iletişim bölümündeki telefon ve mail adreslerinden kolayca ulaşabilirsiniz. Uzmankadromuz danışmak istediğiniz her konuda sizlere yardımcı olacaktır.